تبلیغات
حرفه و فن - کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

نویسنده :مزگان احمدی
تاریخ:جمعه 6 آبان 1390-08:38 ب.ظ

1– کار ترموستات در موتور چیست؟

ترموستات یک حسگر حرارتی است که تا زمانی که دمای آب به حدود 70 درجه نرسیده باشد دریچه را باز نمی کند و آب جریان پیدا نخواهد کرد. این برای زمانی است که خودرو سرد است .

2- کار ضد یخ چیست؟ ضد یخ نقطه ی انجماد آب را از صفر درجه به عددی پایین تر از 15- درجه سانتی گراد تغییر می دهد. تا در زمستان آب در صفر درجه یخ نزند. ضدیخ علاه بر این ضد جوش و ضد زنگ نیز می باشد.

3- چرا نباید رادیاتور را از مخلوط آب و ضدیخ به طور کامل پر کرد؟ برای اینکه زمانی آب داغ می شود جنبش مولکولی آب بیشتر شده و باعث افزایش حجم آب می شود.

 
دلیل اصلی تولید آن انتقال حرارت بوده است – در زمانهای گذشته برای انتقال حرارت تنها از آب استفاده می کردند اما بعدها به دلیل یخ زدن آب موتور در زمستان ، به آن (متانول) اضافه کردند اما متانول نیز باعث کاهش نقطه جوش در تابستان می شد .
در نهایت (گلایکول) مورد استفاده قرار گرفت و نام ضد یخ برای آن انتخاب شد . ضد یخ علاوه برای انتقال حرارت یک مایع محافظت کننده در برابر نقطه انجماد و نقطه جوش است که باعث کاهش نقطه انجماد به 37- درجه افزایش نقطه جوش به 136 درجه می گردد .
معمولاً 95 درصد مواد ضد یخ (متو اتیلن گلایکول) (MEG) است که نقطه انجماد آب و جوش آن را افزایش داده و برای جلوگیری از خورندگی قطعات فلزی توسط آب ، از فسفات استفاده می شود همچنین مواد فلوئورسنت که باعث رنگی شدن آن می شود.

روشن كردن خودرو در هواى سرد یكى از مشكلات كسانى است كه در مناطق سردسیر مانند آلاسكا زندگى مى كنند.3 دلیل براى اینكه چرا خودروها در زمستان به سختى روشن مى شوند وجود دارد:
دلیل اول: بنزین, مانند هر مایع دیگرى وقتى سرد است تبخیرش نیز كمترمى شود.احتمالا تجربه كرده اید كه اگر مقدارى اب را در مكانى گرم بریزید نسبت به حالتى كه اب را بر روى مكانى سرد بریزید سریعتر تبخیر مى شود.وقتى بنزین سرد مى شود تبخیرش نیز به آهستگى روى مى دهد. بنابراین به سختى مى سوزد.(بنزین مى بایست تبخیر شود تا بسوزد).بعضى وقتها مى بینید وقتى كه هوا سرد است مردم "اتر" را در موتور خودرو مى ریزند تا به بهتر روشن شدن موتور كمك كند.چون اتر بهتر از بنزین در هواى سرد تبخیر مى شود.
دلیل دوم: روغن در هواى سرد غلیظ تر مى شود.شما مى دانید كه اگر مثلا عسل را در یخچال قرار دهید ضخیم و غلیظ تراز حالتى مى شود كه در هواى داغ یا معمولى است.روغن نیز همین طور است.زمانى كه شما سعى مى كنید موتور سرد را روشن كنید.روغن غلیظ كار را براى حركت موتور سخت مى كند.در مناطق سردسیر مى بایست از روغن هاى تركیبى در موتور خود استفاده شود.زیرا این نوع روغن ها در دماهاى پایین نیز به صورت مایع باقى مى مانند.
دلیل سوم: همچنین باترى ها نیز در هواى سرد مشكل پیدا مى كنند.یك باترى پر از مواد شیمیایى است كه الكترونها را تولید مى كنند.(قسمت "باترى چگونه كار مى كند" را براى اطلاعات بیشتر بخوانید).واكنشهاى شیمیایى داخل باترى زمانى كه باترى سرد است خیلى آهسته تر انجام مى شود و سرعت این واكنش ها كم مى شود كه در نتیجه آن الكترونهاى كمترى نیز تولید مى شود.بنابراین استارت نیز انرژى كمترى دریافت مى كند كه باعث مى شود موتور به كندى به راه بیفتد.
تمام سه دلیل فوق مى تواند در دیر روشن شدن یا سخت روشن شدن موتور در هواى سرد تاثیر داشته باشد.بنابراین مردم خودروهاى خود را درگاراژهاى گرم نگه دارى مى كنند و یا از بخارى براى گرم نگه داشتن استفاده مى كنند.

مى دانید كه موتور شما دارای پیستون است و پیستون نیز در داخل سیلندر بالا و پایین مى رود:
زمانى كه پیستون از بالا به پایین در سیلندر حركت مى كندمقدار معینی از هوا را مى مكد.مقدار هوایى كه مكیده مى شود به مقدار فضاى بالاى پیستون و نیز مقدار جابه جایى پیستون از بالا به پایین بستگى دارد.
اگر قطر پیستون 4 اینچ(10.16 سانتی متر) باشد و میزان جابه جایى پیستون در سیلندر نیز 4 اینچ باشد در نتیجه این پیستون در موتور میتواند بمكد:
حجم سیلندر=ارتفاع*3.14*{2^(شعاع)}
cm^3) ) 823.3 =10.16*3.14*{2^(5.08)}
اگر موتور شما 4 سیلندر باشد در نتیجه :4*823.3=3292.1 cm^3 ا 3.292 لیتر حجم دارد.
كارخانه جات خودرو سازى رقم فوق را گرد مى كنند و مى گویند كه موتور شما 3.3 لیتر حجم دارد كه بدین معنى است كه این موتور خاص 3.3 لیتر حجم دارد.
اگر میل لنگ متصل به این موتور را دو دور بچرخانید 4 پیستون مجموعا 3.3 لیتر هوا و سوخت را استنشاق مى كنند.
خوب, چرا باید این حجم را بدانیم؟ و چرا پشت خیلى از خودروها برچسبى شامل حجم موتور زده شده است؟حجم یك موتور مى تواند بیشترین قدرتى كه موتور تولید مى كند را برآورد كند.میدانیم كه بنزین با هم مخلوط مى شود ودر موتور مشتعل مى شود.این اشتعال زمانى بخوبى رخ میدهد كه احتراق سالمى روى دهد و احتراق كامل و بدون نقص زمانى رخ مى دهد كه درصد كمى بنزین با هوا مخلوط شود.اگر مقدار زیادى بنزین با مقدار كمى هوا مخلوط شود احتراق ناقص روى میدهد. ویا روی نمیدهد(به علت كمبود اكسیژن).
نسبت مقدار هوا به بنزین 15 به 1 است یعنی 15 واحد هوا با 1 واحد بنزین مخلوط مى شود.حجم موتور بیشترین مقدار سوختى كه موتور مصرف مى كند را اطلاع مى دهد واین نیز مى تواند كنترل كند بیشترین قدرتی را كه موتور تولید مى كند. البته ممكن است یك موتور 10 لیترى كه كارایى بدى دارد و نیز یك موتور 1 لیترى كه كارایى خوبى دارد هر دو داراى یك اسب بخار یكسان باشند.اگرچه كه موتور 10 لیترى 10 برابر موتور 1 لیترى حجم دارد.طبق یك قانون عمومى یك موتور 10 لیترى باید 10 برابر نیروى بیشتر نسبت به موتور 1 لیترى تولید كند.اگر سایر شرایط بدون تغییر بمانند. .
 
نگارش در تاریخ شنبه نوزدهم دی 1388 توسط دبیر حرفه و فن
تاریخچه موتورهای احتراق داخلی ، به سال 1876 باز می گردد ، كه «نیكولاس اتو» (1891 – 1832 ) اوین موتور جرقه ای را ساخت . این موتور در ابتدا بنابر سیكل ویژه ای كار می كرد و با بازدهی حداكثر برابر با 11% ، دارای وزن زیادی بود . اتو با ارائه سیكل عملكرد 4 زمانه ، بازده را به 14% افزایش ، و در كنار كاهش حجم موتور ، وزن آن را نیز به كمتر از یک سومحالت قبل كاهش داد . در سال 1884 ، امتیاز ثبت شده یك شخص فرانسوی به نام «آلفونس بیودی روشاس» (1893-1815) مربوط به سال 1862 منتشر شد ، كه معلوم ساخت او قبل از اتو ، اصول سیكل 4 زمانه را شرح داده است . البته چون روشاس نتوانسته بود ایده های خود را عملی سازد ، در نتیجه امروزه اتو به عنوان مخترع موتور شناخته می شود .
از آن پس اشخاص بسیاری در اواخرقرن نوزدهمدستبهابداع موتورهای دیگری دست زدند ، و جملگی به این نتیجه رسیدند كه «نسبت تراكم» تاثیر مستقیمی بر روی بازده موتور دارد ، ولی به دلیل مشكل «كوبش» ، مقدار آن به كمتر از 4 محدود شده بود . در دهه 1880 ، با توسعه كاربراتور و سیستم جرقه ، سرعت موتورها افزایش یافت ، و امكان استفاده از موتور در اتومبیلها فراهم شد . در سال 1892 ، یك مهندس آلمانی به نام «رودلف دیزل» (1913 – 1858) ، نوع جدیدی از موتور را به ثبت رساند . در طرح وی ، در مرحله تراكم، تنها هوا متراكم ، و در انتهای این مرحله سوخت مایع به داخل هوای داغ پاشیده می شد . از آنجایی كه در این طرح ، هوا دچار كوبش نمی شود ، لذا وی توانست تراكم را بالا ببرد ، و بازده موتو را دو برابر كند . یكی از دیگر طرحهای موتور ، موتور دورانی است ، كه اولین آنها توسط «فلیكس وانكل» ، در سال 1957 به نتایج رضایتبخشی رسید .
سوختها نیز تاثیر فراوانی در توسعه موتورها داشته اند . اولین موتورها با سوختن گار ، توان مكانیكی تولید می كردند . بنزین در اواخر قرن نوزدهم ، برای استفاده از كاربراتورها مورد استفاده قرار گرفت . بنزینهای اولیه كاملاً فرار بودند و در نتیجه ، امكان افزایش نسبت تراكم به بیش از 4 نبود ، ولی در عوض راه اندازی موتور (استارت زدن) راحت بود . «ویلیام برتون» (1954 – 1865) توانست با «گراكینگ حرارتی» نفتهای سنگین ، بنزینی تولید كند تا بتوان به تقاضاهای روز افزون بنزین پاسخ داد . البته به دلیل بالا بودن نقطه جوش ، استارت حالت سرد موتور مشكلتر بود ، كه این مشكل نیز با اخترع «استارتر برقی» در سال 1912 حل شد . تاثیر ضد كوبش «تترااتیل سرب» ، در سال 1923 ، توسط شركت «جنرال موتورز» كشف شد و در دهه 1930، استفاده از كاتالیزو فعال به جای كراكینگ حرارتی ، باعث تولید بنزینهای دارای كیفیت بالا شد .


icon7 فنر بندی؛ اصلی‌ترین جزء سیستم تعلیق

علاوه بر این ، یک خودرو باید در مقابل تغییر مقدار بار وارده و تغییر نقطه ثقل، انعطاف پذیر بوده و توانایی مواجهه با آنها را داشته باشد. سیستم تعلیق علاوه بر دفع ضربات و جلوگیری از انحراف و چپ شدن خودرو تواناییهای دیگری نظیر ؛ نگهداری میزان تنظیم چرخها در حالت صحیح، نگهداشتن ارتفاع خودرو در میزان ثابت ، پشتیبانی از وزن خودرو و تنظیم نحوه پخش آن ، نگهداشتن تایرها در تماس با جاده و ... را نیز داراست .
یک سیستم تعلیق دارای اجزاء بسیاری است، اما اصلی‌ترین اجزای آن فنر و کمک فنر می‌باشند:
فنر: قسمتی از سیستم تعلیق می‌باشد که وزن خودرو را پشتیبانی کرده ، ارتفاع خودرو را در حد استانداردش ثابت نگه داشته و ضربات جاده را نیز دفع می‌کند . فنرها که اغلب میله‌ها یا حلقه‌های فولادی انعطاف‌پذیری هستند، به شاسی و اتاق خودرو اجازه می‌دهند تا بدون اخلال در حرکت خودرو، دست‌اندازها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد .
کمک فنر: در صورتی که خودرویی تنها مجهز به فنر باشد، زمانی که باری اضافه روی فنرها اعمال شود یا وسیله نقلیه با یک دست‌انداز روبرو شود، فنر با جمع شدن آن را جذب می‌کند، اما زمانی که یک فنر جمع می‌شود، مقداری انرژی در خود ذخیره می‌کند که برای تخلیه این انرژی، فنر باز شده و انرژی وارده را به شکلی غیر قابل کنترل رها می‌سازد و از آنجائی که فیزیک یک فنر با نوسان و ارتعاش آمیخته است پس از باز شدن دوباره جمع شده و سپس دوباره باز می‌شود و این حرکت تا زمان تخلیه کامل انرژی ادامه می‌یابد، البته هر بار با فرکانسی کمتر از بار قبل. این سیکل باعث جدا شدن چرخ از سطح جاده، خارج کردن کنترل خودرو از دست راننده و از بین بردن نرمی و راحتی سواری و ایجاد حالتی مشابه قایق سواری، می‌شود. آنچه این مشکل را حل می‌کند چیزی نیست جز کمک فنر؛ کمک فنری که در شرایط مناسب قرار داشته باشد به سیستم تعلیق اجازه می‌دهد تا نوسان به وجود آمده را به یک یا دو سیکل تقلیل داده، حرکت بیش از حد را تعدیل کرده و وزن وارد بر چرخها را در حالت تعادل و چسبیده به جاده قرار دهد. با کنترل فنر و حرکات سیستم تعلیق، اجزاء دیگر سیستم نظیر Tie Rod ها نیز در وضعیت درست خود فعالیت خواهند کرد و همین امر تنظیم چرخها را نیز به صورت ثابت در حالت صحیح خود، نگه می‌دارد.

کیسه هوا در خودروها

اگر خودرو دارای کیسه هوا (AIR Bag) سوار می‌شوید خواندن این مقاله می‌تواند مانع از بروز جراحت جدی و حتی مرگ برای خود و کودکانتان شود. طی سالیان طولانی کمربندهای ایمنی تنها وسیله مهارکننده کنش‌پذیر در خودروها بوده‌اند. در عین حال در این مدت بحثهای زیادی در مورد ایمنی آنها بخصوص در مورد کودکان مطرح شده است، ولی به مرور زمان در اکثر کشورها کمربندهای ایمنی شامل مقررات اجباری شده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که استفاده از کمربندهای ایمنی جان هزاران نفر را در تصادفات نجات داده است. کیسه‌های هوا طی سالیان طولانی در حال توسعه بوده‌اند. ایده استفاده از یک بالش نرم در برابر برخورد، بسیار جذاب بوده و اولین ثبت اختراع در مورد یک وسیله قابل انبساط برای فرود آمدن در آن در هنگام تصادف برای هواپیماها طی جنگ جهانی دوم انجام شده است! در دهه ۸۰ اولین کیسه هوای تجاری شده در خودروها ظاهر شد.

از سال ۱۹۹۸، وجود کیسه های هوا در هر دو سمت راننده و سرنشین جلو در آمریکا الزامی شده است(کامیونت های سبک نیز از سال ۱۹۹۹ تحت این قانون در آمدند). تاکنون آمار نشان داده که کیسه‌های هوا ریسک مرگ را در تصادفات روبرو حدود ۳۰ درصد کاهش داده است. استفاده از کیسه‌های هوای نصب شده در صندلی و درها جدیدتر است ، اگرچه آنها به گستردگی کیسه‌های هوای نصب شده در فرمان و داشبورد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که طی سالیان آتی تعداد کیسه‌های هوای خودروها از دو به شش تا هفت خواهد رسید. کیسه‌های هوا هم مانند کمربند ایمنی در سالهای اولیه، موضوع تحقیقات و آزمونهای جدی دولتی و صنعتی هستند. در این مقاله به دانش پشت کیسه‌های هوا و اینکه آنها چگونه کار می‌کنند، مشکلات آنها چیست و تکنولوژی آنها به چه سمتی پیش می‌رود خواهیم پرداخت.


سوالات با جواب 1- آشنایی با خودرو.

واحد پنجم :1-  آشنایی با خودرو

2- تعمیر و نگهداری شیر آلات منزل

1- یک خود روی سواری از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ موتود ، دستگاه انتقال قدرت ، سیستم برق رسانی ، سیستم هدایت و فرمان ،چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی و سیستم تعلیق

2- عامل حرکت خودروها چیست ؟ موتور

3- استفاده از کدام وسایل ایمنی در موقع رانندگی لازم است ؟ کپسول آتش نشانی-كمربندایمنی-آینه ها-فرمان-كیسه های ایمنی-برف پاك كن

4- چرا مهارت رانندگی لازم و ضروریست ؟ در جهان پرتحرک امروز ، خودرودر زندگی بشر جایگاه ویژه ای دارد. به طوریکه مهارت رانندگی برای عموم ، مهارتی ضروری است .

5- خودرو را تعریف کیند ؟ خودرو مجموعه ای از قطعات مختلف است که در ارتباط با یکدیگر به طور هماهنگ کار می کنند .

6- کاراصلی موتور چیست ؟ تولید قدرت در موتور است کار موتور تبدیل انرژی شیمیایی وحرارتی بیزین به انرژی حرارتی و سپس انرژی مکانیکی است که باعث حرکت خودرو می شود.

7- قسمت های اصلی یک خودرو را نام ببرید ؟ موتور، دستگاه انتقال قدرت ، فنربندی و تعلیق ، برق ، هدایت وفرمان ، چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی

8- وظیفه ی دستگاه انتقال قدرت چیست ؟ این مجموعه  وظیفه دارد قدرت تولیدی موتوررا به چرخ ها منتقل کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
custom essays
پنجشنبه 27 مهر 1396 07:14 ب.ظ
Hi there mates, its fantastic paragraph on the topic of cultureand entirely explained, keep it up all the time.
www.linux.net
سه شنبه 18 مهر 1396 02:17 ب.ظ
I knoԝ a sport we will play thats like Daddy is speaking about.?
Mommy said making each boys need too know the game a lot.
?It?s referred to as ?Whats the best ting about God. And eɑch of us has to ցive yoᥙ oone actually good thing we like aboout
God. Who wants to goo fiгst?? Lee and Larry jumped
and shouted ?ME ME!? waving their hands within the air like they ddo at school.
Finally, Mommy said, ?Effecively Lee, since you might be two minutes older
than Larry, youll be aƅle to go fіrst.
کاشت مو در تبریز
جمعه 7 مهر 1396 03:45 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
مناقصه
چهارشنبه 5 مهر 1396 12:46 ق.ظ
خیلی خوب بود ممنون
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
یکشنبه 19 شهریور 1396 10:19 ب.ظ
خیلی خوب بود ممنون
سایه سازان
یکشنبه 19 شهریور 1396 09:47 ق.ظ
شرکت سایه سازان برتراندیشه پاسارگاد اجرا کننده انواع سایبان پارکینگ سایبان اداری و خانگی و سایبان
های خودرو با پوشش یو پی وی سی ( UPVC) جهت خودرو ، انواع کانکس پرتابل و
ثابت می باشد. این شرکت نماینده انحصاری فروش ورقهای یو پی وی سی UPVC سقفی و ورقهای سایدینگ در
استانهای خراسان رضوی ، جنوبی و شمالی میباشد.


UPVC تولید و برای مقابله با آفتاب, باران و برف ساخته می
شود. اسکلت سایبان پارکینگ و خودرو به گونه ای طراحی
و ساخته شده است که تحمل بار بسیار
سنگین را دارند . حذف پایه جلو و
در طرحههای متفاوت قابل اجرا است.

در ساخت سایبان خودرو و سایبان پارکینگ سایه سازان حداقل تعداد پایه
به کار برده شده است .
How do you prevent Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 02:42 ق.ظ
Excellent blog post. I certainly appreciate this website.
Continue the good work!
chaturbatefreetokenshack.com
دوشنبه 13 شهریور 1396 06:47 ق.ظ
Great blog right here! Also your site a lot up very fast!
What host are you using? Can I am getting your
affiliate hyperlink to your host? I want my website loaded up as fast as yours lol
vancebkwmggjxyq.exteen.com
شنبه 14 مرداد 1396 03:19 ب.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as
though you relied on the video to make your point. You definitely know what youre talking about,
why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be
giving us something enlightening to read?
chaturbatetokenshack.online
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:31 ب.ظ
Hello to every body, it's my first pay a quick visit of this weblog; this blog carries remarkable and in fact fine data designed for visitors.
Jerold
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:22 ب.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find the majority of your post's to be precisely what I'm
looking for. Does one offer guest writers to write content
for you? I wouldn't mind composing a post or elaborating
on most of the subjects you write in relation to
here. Again, awesome website!
Lonna
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:09 ب.ظ
I blog often and I genuinely appreciate your
information. This great article has truly peaked my interest.
I am going to bookmark your website and keep checking for new details about once per week.
I opted in for your RSS feed as well.
Melaine
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:05 ب.ظ
Hello just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of
the pictures aren't loading properly. I'm not sure why but I think its a linking
issue. I've tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.
Milla
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:03 ب.ظ
That is really fascinating, You are an excessively
skilled blogger. I have joined your feed and stay
up for in quest of extra of your excellent post. Additionally,
I've shared your website in my social networks
Angus
سه شنبه 10 مرداد 1396 10:01 ب.ظ
Wonderful post! We are linking to this particularly great content on our site.
Keep up the great writing.
How much does it cost for leg lengthening?
دوشنبه 9 مرداد 1396 08:48 ق.ظ
Definitely consider that that you said. Your favorite justification seemed
to be at the web the easiest thing to have in mind of.
I say to you, I definitely get irked at the same time as other people consider worries that they plainly don't recognize
about. You controlled to hit the nail upon the
highest as well as outlined out the entire thing without
having side-effects , other folks can take a signal.
Will likely be again to get more. Thanks
How do you get taller?
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:01 ق.ظ
Hello! I've been following your web site for a while
now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out
from Huffman Texas! Just wanted to mention keep up the good work!
Do compression socks help with Achilles tendonitis?
شنبه 7 مرداد 1396 10:53 ب.ظ
I visit every day some websites and sites to read articles, but this webpage gives feature
based writing.
What causes painful Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 10:19 ب.ظ
Right here is the perfect site for anybody who hopes to find out about
this topic. You know so much its almost hard to argue with you (not that I actually will need
to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic that has been discussed for years.

Great stuff, just great!
How long does Achilles tendonitis last for?
شنبه 7 مرداد 1396 10:48 ق.ظ
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was
good. I don't know who you are but definitely you're going
to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
What causes pain in the back of the heel?
شنبه 7 مرداد 1396 09:05 ق.ظ
Usually I don't learn article on blogs, however I
would like to say that this write-up very compelled me to take
a look at and do so! Your writing style has been amazed me.
Thank you, very great post.
How do I stretch my Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 07:52 ق.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog and was wondering what all is required to
get set up? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web savvy so I'm not 100% certain. Any suggestions or advice
would be greatly appreciated. Thank you
std test
یکشنبه 4 تیر 1396 10:34 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن مناسب اصل آیا نه کار بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن اما تنها برای while.

من با این حال مشکل خود را با جهش در منطق و یک
خواهد را خوب به کمک پر همه کسانی شکاف.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد بدون
شک بود مجذوب.
at home std test
یکشنبه 4 تیر 1396 10:08 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در آغاز آیا
نه نشستن بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی در سراسر جملات شما
موفق به من مؤمن اما تنها برای while.
من این کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات
و یک ممکن است را خوب به پر کسانی که معافیت.
در صورتی که شما در واقع که
می توانید انجام من می بدون شک بود تحت تاثیر قرار داد.
at home std test
جمعه 2 تیر 1396 07:14 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین اصل آیا واقعا کار کاملا با من
پس از برخی از زمان. جایی درون جملات
شما موفق به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در
حالی که کوتاه. من هنوز مشکل خود را با فراز
در منطق و یک ممکن است را خوب به
کمک پر کسانی که معافیت. که شما که
می توانید انجام من را قطعا
بود تحت تاثیر قرار داد.
std testing centers
پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:13 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین اصل آیا نه حل و فصل خوب با من پس از برخی از زمان.

جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.

من با این حال کردم مشکل خود را با فراز در مفروضات و یک خواهد را سادگی به کمک پر کسانی که شکاف.
اگر شما که می توانید انجام من
خواهد مطمئنا بود تحت تاثیر قرار داد.
Yong
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:33 ق.ظ
Hi to every single one, it's actually a fastidious for me to pay a visit this web site, it includes helpful Information.
Janice
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:22 ب.ظ
It's in fact very complex in this active life to listen news on Television, therefore
I just use world wide web for that purpose, and get
the most up-to-date information.
Christal
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:15 ب.ظ
Stunning story there. What happened after? Take care!
Larue
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 09:03 ب.ظ
I was recommended this blog by my cousin. I'm not positive
whether or not this put up is written by him as no one else know such precise about my
trouble. You are wonderful! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo