تبلیغات
حرفه و فن - کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

نویسنده :مزگان احمدی
تاریخ:جمعه 6 آبان 1390-09:38 ب.ظ

1– کار ترموستات در موتور چیست؟

ترموستات یک حسگر حرارتی است که تا زمانی که دمای آب به حدود 70 درجه نرسیده باشد دریچه را باز نمی کند و آب جریان پیدا نخواهد کرد. این برای زمانی است که خودرو سرد است .

2- کار ضد یخ چیست؟ ضد یخ نقطه ی انجماد آب را از صفر درجه به عددی پایین تر از 15- درجه سانتی گراد تغییر می دهد. تا در زمستان آب در صفر درجه یخ نزند. ضدیخ علاه بر این ضد جوش و ضد زنگ نیز می باشد.

3- چرا نباید رادیاتور را از مخلوط آب و ضدیخ به طور کامل پر کرد؟ برای اینکه زمانی آب داغ می شود جنبش مولکولی آب بیشتر شده و باعث افزایش حجم آب می شود.

 
دلیل اصلی تولید آن انتقال حرارت بوده است – در زمانهای گذشته برای انتقال حرارت تنها از آب استفاده می کردند اما بعدها به دلیل یخ زدن آب موتور در زمستان ، به آن (متانول) اضافه کردند اما متانول نیز باعث کاهش نقطه جوش در تابستان می شد .
در نهایت (گلایکول) مورد استفاده قرار گرفت و نام ضد یخ برای آن انتخاب شد . ضد یخ علاوه برای انتقال حرارت یک مایع محافظت کننده در برابر نقطه انجماد و نقطه جوش است که باعث کاهش نقطه انجماد به 37- درجه افزایش نقطه جوش به 136 درجه می گردد .
معمولاً 95 درصد مواد ضد یخ (متو اتیلن گلایکول) (MEG) است که نقطه انجماد آب و جوش آن را افزایش داده و برای جلوگیری از خورندگی قطعات فلزی توسط آب ، از فسفات استفاده می شود همچنین مواد فلوئورسنت که باعث رنگی شدن آن می شود.

روشن كردن خودرو در هواى سرد یكى از مشكلات كسانى است كه در مناطق سردسیر مانند آلاسكا زندگى مى كنند.3 دلیل براى اینكه چرا خودروها در زمستان به سختى روشن مى شوند وجود دارد:
دلیل اول: بنزین, مانند هر مایع دیگرى وقتى سرد است تبخیرش نیز كمترمى شود.احتمالا تجربه كرده اید كه اگر مقدارى اب را در مكانى گرم بریزید نسبت به حالتى كه اب را بر روى مكانى سرد بریزید سریعتر تبخیر مى شود.وقتى بنزین سرد مى شود تبخیرش نیز به آهستگى روى مى دهد. بنابراین به سختى مى سوزد.(بنزین مى بایست تبخیر شود تا بسوزد).بعضى وقتها مى بینید وقتى كه هوا سرد است مردم "اتر" را در موتور خودرو مى ریزند تا به بهتر روشن شدن موتور كمك كند.چون اتر بهتر از بنزین در هواى سرد تبخیر مى شود.
دلیل دوم: روغن در هواى سرد غلیظ تر مى شود.شما مى دانید كه اگر مثلا عسل را در یخچال قرار دهید ضخیم و غلیظ تراز حالتى مى شود كه در هواى داغ یا معمولى است.روغن نیز همین طور است.زمانى كه شما سعى مى كنید موتور سرد را روشن كنید.روغن غلیظ كار را براى حركت موتور سخت مى كند.در مناطق سردسیر مى بایست از روغن هاى تركیبى در موتور خود استفاده شود.زیرا این نوع روغن ها در دماهاى پایین نیز به صورت مایع باقى مى مانند.
دلیل سوم: همچنین باترى ها نیز در هواى سرد مشكل پیدا مى كنند.یك باترى پر از مواد شیمیایى است كه الكترونها را تولید مى كنند.(قسمت "باترى چگونه كار مى كند" را براى اطلاعات بیشتر بخوانید).واكنشهاى شیمیایى داخل باترى زمانى كه باترى سرد است خیلى آهسته تر انجام مى شود و سرعت این واكنش ها كم مى شود كه در نتیجه آن الكترونهاى كمترى نیز تولید مى شود.بنابراین استارت نیز انرژى كمترى دریافت مى كند كه باعث مى شود موتور به كندى به راه بیفتد.
تمام سه دلیل فوق مى تواند در دیر روشن شدن یا سخت روشن شدن موتور در هواى سرد تاثیر داشته باشد.بنابراین مردم خودروهاى خود را درگاراژهاى گرم نگه دارى مى كنند و یا از بخارى براى گرم نگه داشتن استفاده مى كنند.

مى دانید كه موتور شما دارای پیستون است و پیستون نیز در داخل سیلندر بالا و پایین مى رود:
زمانى كه پیستون از بالا به پایین در سیلندر حركت مى كندمقدار معینی از هوا را مى مكد.مقدار هوایى كه مكیده مى شود به مقدار فضاى بالاى پیستون و نیز مقدار جابه جایى پیستون از بالا به پایین بستگى دارد.
اگر قطر پیستون 4 اینچ(10.16 سانتی متر) باشد و میزان جابه جایى پیستون در سیلندر نیز 4 اینچ باشد در نتیجه این پیستون در موتور میتواند بمكد:
حجم سیلندر=ارتفاع*3.14*{2^(شعاع)}
cm^3) ) 823.3 =10.16*3.14*{2^(5.08)}
اگر موتور شما 4 سیلندر باشد در نتیجه :4*823.3=3292.1 cm^3 ا 3.292 لیتر حجم دارد.
كارخانه جات خودرو سازى رقم فوق را گرد مى كنند و مى گویند كه موتور شما 3.3 لیتر حجم دارد كه بدین معنى است كه این موتور خاص 3.3 لیتر حجم دارد.
اگر میل لنگ متصل به این موتور را دو دور بچرخانید 4 پیستون مجموعا 3.3 لیتر هوا و سوخت را استنشاق مى كنند.
خوب, چرا باید این حجم را بدانیم؟ و چرا پشت خیلى از خودروها برچسبى شامل حجم موتور زده شده است؟حجم یك موتور مى تواند بیشترین قدرتى كه موتور تولید مى كند را برآورد كند.میدانیم كه بنزین با هم مخلوط مى شود ودر موتور مشتعل مى شود.این اشتعال زمانى بخوبى رخ میدهد كه احتراق سالمى روى دهد و احتراق كامل و بدون نقص زمانى رخ مى دهد كه درصد كمى بنزین با هوا مخلوط شود.اگر مقدار زیادى بنزین با مقدار كمى هوا مخلوط شود احتراق ناقص روى میدهد. ویا روی نمیدهد(به علت كمبود اكسیژن).
نسبت مقدار هوا به بنزین 15 به 1 است یعنی 15 واحد هوا با 1 واحد بنزین مخلوط مى شود.حجم موتور بیشترین مقدار سوختى كه موتور مصرف مى كند را اطلاع مى دهد واین نیز مى تواند كنترل كند بیشترین قدرتی را كه موتور تولید مى كند. البته ممكن است یك موتور 10 لیترى كه كارایى بدى دارد و نیز یك موتور 1 لیترى كه كارایى خوبى دارد هر دو داراى یك اسب بخار یكسان باشند.اگرچه كه موتور 10 لیترى 10 برابر موتور 1 لیترى حجم دارد.طبق یك قانون عمومى یك موتور 10 لیترى باید 10 برابر نیروى بیشتر نسبت به موتور 1 لیترى تولید كند.اگر سایر شرایط بدون تغییر بمانند. .
 
نگارش در تاریخ شنبه نوزدهم دی 1388 توسط دبیر حرفه و فن
تاریخچه موتورهای احتراق داخلی ، به سال 1876 باز می گردد ، كه «نیكولاس اتو» (1891 – 1832 ) اوین موتور جرقه ای را ساخت . این موتور در ابتدا بنابر سیكل ویژه ای كار می كرد و با بازدهی حداكثر برابر با 11% ، دارای وزن زیادی بود . اتو با ارائه سیكل عملكرد 4 زمانه ، بازده را به 14% افزایش ، و در كنار كاهش حجم موتور ، وزن آن را نیز به كمتر از یک سومحالت قبل كاهش داد . در سال 1884 ، امتیاز ثبت شده یك شخص فرانسوی به نام «آلفونس بیودی روشاس» (1893-1815) مربوط به سال 1862 منتشر شد ، كه معلوم ساخت او قبل از اتو ، اصول سیكل 4 زمانه را شرح داده است . البته چون روشاس نتوانسته بود ایده های خود را عملی سازد ، در نتیجه امروزه اتو به عنوان مخترع موتور شناخته می شود .
از آن پس اشخاص بسیاری در اواخرقرن نوزدهمدستبهابداع موتورهای دیگری دست زدند ، و جملگی به این نتیجه رسیدند كه «نسبت تراكم» تاثیر مستقیمی بر روی بازده موتور دارد ، ولی به دلیل مشكل «كوبش» ، مقدار آن به كمتر از 4 محدود شده بود . در دهه 1880 ، با توسعه كاربراتور و سیستم جرقه ، سرعت موتورها افزایش یافت ، و امكان استفاده از موتور در اتومبیلها فراهم شد . در سال 1892 ، یك مهندس آلمانی به نام «رودلف دیزل» (1913 – 1858) ، نوع جدیدی از موتور را به ثبت رساند . در طرح وی ، در مرحله تراكم، تنها هوا متراكم ، و در انتهای این مرحله سوخت مایع به داخل هوای داغ پاشیده می شد . از آنجایی كه در این طرح ، هوا دچار كوبش نمی شود ، لذا وی توانست تراكم را بالا ببرد ، و بازده موتو را دو برابر كند . یكی از دیگر طرحهای موتور ، موتور دورانی است ، كه اولین آنها توسط «فلیكس وانكل» ، در سال 1957 به نتایج رضایتبخشی رسید .
سوختها نیز تاثیر فراوانی در توسعه موتورها داشته اند . اولین موتورها با سوختن گار ، توان مكانیكی تولید می كردند . بنزین در اواخر قرن نوزدهم ، برای استفاده از كاربراتورها مورد استفاده قرار گرفت . بنزینهای اولیه كاملاً فرار بودند و در نتیجه ، امكان افزایش نسبت تراكم به بیش از 4 نبود ، ولی در عوض راه اندازی موتور (استارت زدن) راحت بود . «ویلیام برتون» (1954 – 1865) توانست با «گراكینگ حرارتی» نفتهای سنگین ، بنزینی تولید كند تا بتوان به تقاضاهای روز افزون بنزین پاسخ داد . البته به دلیل بالا بودن نقطه جوش ، استارت حالت سرد موتور مشكلتر بود ، كه این مشكل نیز با اخترع «استارتر برقی» در سال 1912 حل شد . تاثیر ضد كوبش «تترااتیل سرب» ، در سال 1923 ، توسط شركت «جنرال موتورز» كشف شد و در دهه 1930، استفاده از كاتالیزو فعال به جای كراكینگ حرارتی ، باعث تولید بنزینهای دارای كیفیت بالا شد .


icon7 فنر بندی؛ اصلی‌ترین جزء سیستم تعلیق

علاوه بر این ، یک خودرو باید در مقابل تغییر مقدار بار وارده و تغییر نقطه ثقل، انعطاف پذیر بوده و توانایی مواجهه با آنها را داشته باشد. سیستم تعلیق علاوه بر دفع ضربات و جلوگیری از انحراف و چپ شدن خودرو تواناییهای دیگری نظیر ؛ نگهداری میزان تنظیم چرخها در حالت صحیح، نگهداشتن ارتفاع خودرو در میزان ثابت ، پشتیبانی از وزن خودرو و تنظیم نحوه پخش آن ، نگهداشتن تایرها در تماس با جاده و ... را نیز داراست .
یک سیستم تعلیق دارای اجزاء بسیاری است، اما اصلی‌ترین اجزای آن فنر و کمک فنر می‌باشند:
فنر: قسمتی از سیستم تعلیق می‌باشد که وزن خودرو را پشتیبانی کرده ، ارتفاع خودرو را در حد استانداردش ثابت نگه داشته و ضربات جاده را نیز دفع می‌کند . فنرها که اغلب میله‌ها یا حلقه‌های فولادی انعطاف‌پذیری هستند، به شاسی و اتاق خودرو اجازه می‌دهند تا بدون اخلال در حرکت خودرو، دست‌اندازها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد .
کمک فنر: در صورتی که خودرویی تنها مجهز به فنر باشد، زمانی که باری اضافه روی فنرها اعمال شود یا وسیله نقلیه با یک دست‌انداز روبرو شود، فنر با جمع شدن آن را جذب می‌کند، اما زمانی که یک فنر جمع می‌شود، مقداری انرژی در خود ذخیره می‌کند که برای تخلیه این انرژی، فنر باز شده و انرژی وارده را به شکلی غیر قابل کنترل رها می‌سازد و از آنجائی که فیزیک یک فنر با نوسان و ارتعاش آمیخته است پس از باز شدن دوباره جمع شده و سپس دوباره باز می‌شود و این حرکت تا زمان تخلیه کامل انرژی ادامه می‌یابد، البته هر بار با فرکانسی کمتر از بار قبل. این سیکل باعث جدا شدن چرخ از سطح جاده، خارج کردن کنترل خودرو از دست راننده و از بین بردن نرمی و راحتی سواری و ایجاد حالتی مشابه قایق سواری، می‌شود. آنچه این مشکل را حل می‌کند چیزی نیست جز کمک فنر؛ کمک فنری که در شرایط مناسب قرار داشته باشد به سیستم تعلیق اجازه می‌دهد تا نوسان به وجود آمده را به یک یا دو سیکل تقلیل داده، حرکت بیش از حد را تعدیل کرده و وزن وارد بر چرخها را در حالت تعادل و چسبیده به جاده قرار دهد. با کنترل فنر و حرکات سیستم تعلیق، اجزاء دیگر سیستم نظیر Tie Rod ها نیز در وضعیت درست خود فعالیت خواهند کرد و همین امر تنظیم چرخها را نیز به صورت ثابت در حالت صحیح خود، نگه می‌دارد.

کیسه هوا در خودروها

اگر خودرو دارای کیسه هوا (AIR Bag) سوار می‌شوید خواندن این مقاله می‌تواند مانع از بروز جراحت جدی و حتی مرگ برای خود و کودکانتان شود. طی سالیان طولانی کمربندهای ایمنی تنها وسیله مهارکننده کنش‌پذیر در خودروها بوده‌اند. در عین حال در این مدت بحثهای زیادی در مورد ایمنی آنها بخصوص در مورد کودکان مطرح شده است، ولی به مرور زمان در اکثر کشورها کمربندهای ایمنی شامل مقررات اجباری شده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که استفاده از کمربندهای ایمنی جان هزاران نفر را در تصادفات نجات داده است. کیسه‌های هوا طی سالیان طولانی در حال توسعه بوده‌اند. ایده استفاده از یک بالش نرم در برابر برخورد، بسیار جذاب بوده و اولین ثبت اختراع در مورد یک وسیله قابل انبساط برای فرود آمدن در آن در هنگام تصادف برای هواپیماها طی جنگ جهانی دوم انجام شده است! در دهه ۸۰ اولین کیسه هوای تجاری شده در خودروها ظاهر شد.

از سال ۱۹۹۸، وجود کیسه های هوا در هر دو سمت راننده و سرنشین جلو در آمریکا الزامی شده است(کامیونت های سبک نیز از سال ۱۹۹۹ تحت این قانون در آمدند). تاکنون آمار نشان داده که کیسه‌های هوا ریسک مرگ را در تصادفات روبرو حدود ۳۰ درصد کاهش داده است. استفاده از کیسه‌های هوای نصب شده در صندلی و درها جدیدتر است ، اگرچه آنها به گستردگی کیسه‌های هوای نصب شده در فرمان و داشبورد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که طی سالیان آتی تعداد کیسه‌های هوای خودروها از دو به شش تا هفت خواهد رسید. کیسه‌های هوا هم مانند کمربند ایمنی در سالهای اولیه، موضوع تحقیقات و آزمونهای جدی دولتی و صنعتی هستند. در این مقاله به دانش پشت کیسه‌های هوا و اینکه آنها چگونه کار می‌کنند، مشکلات آنها چیست و تکنولوژی آنها به چه سمتی پیش می‌رود خواهیم پرداخت.


سوالات با جواب 1- آشنایی با خودرو.

واحد پنجم :1-  آشنایی با خودرو

2- تعمیر و نگهداری شیر آلات منزل

1- یک خود روی سواری از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ موتود ، دستگاه انتقال قدرت ، سیستم برق رسانی ، سیستم هدایت و فرمان ،چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی و سیستم تعلیق

2- عامل حرکت خودروها چیست ؟ موتور

3- استفاده از کدام وسایل ایمنی در موقع رانندگی لازم است ؟ کپسول آتش نشانی-كمربندایمنی-آینه ها-فرمان-كیسه های ایمنی-برف پاك كن

4- چرا مهارت رانندگی لازم و ضروریست ؟ در جهان پرتحرک امروز ، خودرودر زندگی بشر جایگاه ویژه ای دارد. به طوریکه مهارت رانندگی برای عموم ، مهارتی ضروری است .

5- خودرو را تعریف کیند ؟ خودرو مجموعه ای از قطعات مختلف است که در ارتباط با یکدیگر به طور هماهنگ کار می کنند .

6- کاراصلی موتور چیست ؟ تولید قدرت در موتور است کار موتور تبدیل انرژی شیمیایی وحرارتی بیزین به انرژی حرارتی و سپس انرژی مکانیکی است که باعث حرکت خودرو می شود.

7- قسمت های اصلی یک خودرو را نام ببرید ؟ موتور، دستگاه انتقال قدرت ، فنربندی و تعلیق ، برق ، هدایت وفرمان ، چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی

8- وظیفه ی دستگاه انتقال قدرت چیست ؟ این مجموعه  وظیفه دارد قدرت تولیدی موتوررا به چرخ ها منتقل کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Myles
پنجشنبه 25 مرداد 1397 06:21 ق.ظ
The art of ghazal singing has was able to entice millions round the globe.
" It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. Instead of enjoying karaoke parties, you can always go ahead and take music and make your own personal song, by plugging it into your TV sets.
http://viabiovit.com/viagra-online-bestellen-ohne-rezept-erfahrungen.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 10:21 ق.ظ

Really plenty of superb information.
buy cheap viagra buy original viagra online order cheap viagra online sildenafil buy online buying viagra online without prescription price of viagra uk buy viagra overnight delivery buy viagra ireland viagra pharmacy online viagra buy viagra viagra on prescription uk
viabiovit.com/cheap-female-viagra.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:28 ق.ظ

Thanks. Awesome information.
where to buy real viagra how to find viagra buy viagra from usa can you buy viagra online viagra how can i get viagra online uk cheap viagra buy viagra mexico pharmacy prices for viagra where can i get sildenafil
http://babecolate.com/how-to-buy-cialis-in-japan.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 01:48 ق.ظ

Great info. Many thanks.
buy cheap cialis in uk cialis therapie cialis online holland cialis pills price each cialis pills in singapore how much does a cialis cost order a sample of cialis cialis professional yohimbe achat cialis en itali cialis per paypa
car-hifi-radio-adapter.eu
دوشنبه 22 مرداد 1397 04:56 ق.ظ
I absolutely love your blog and find nearly all of your post's to be just what I'm looking for.
Do you offer guest writers to write content to
suit your needs? I wouldn't mind producing a post or
elaborating on a few of the subjects you write with regards to here.
Again, awesome weblog!
camera hải nam
جمعه 19 مرداد 1397 04:51 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you're
just too magnificent. I really like what you've acquired
here, really like what you are saying and the way in which you say
it. You make it entertaining and you still take
care of to keep it smart. I can not wait to read far more from you.
This is really a tremendous site.
vao bong nhanh
جمعه 19 مرداد 1397 08:46 ق.ظ
There is a rich diversity to the telltale songs that you just will likely appreciate and build your life easier,
also to make it easier that will get the background music
for My - Space that you would like, you need to to be able to select different genres.

While online machines offer the players the opportunity to select how much they elect to wager,
these online video poker machine provide that same a sense strategizing and negotiations
with oneself so often yearned for by players who miss the land-based casinos.

Technology is driving dynamic advertising into new areas this also brings from it some
potential challenges, well not every companies are able to pay for
a lot of money in electronic advertising, well both the options highlighted can offer a similar outcomes with low investment of
your energy and funds, so now any business from mechanics to dentists will surely have these
of their guest waiting rooms.
lắp đặt camera an ninh ở đâu
جمعه 19 مرداد 1397 04:50 ق.ظ
We absolutely love your blog and find nearly all of your post's to be precisely what I'm looking for.
Would you offer guest writers to write content for you?
I wouldn't mind composing a post or elaborating on a
lot of the subjects you write with regards to here.

Again, awesome blog!
Сialis
جمعه 19 مرداد 1397 02:08 ق.ظ
I simply couldn't go away your website prior to suggesting that I really loved the standard info
a person provide in your guests? Is gonna be back regularly to inspect new posts
camera keeper y2 chính hãng
جمعه 19 مرداد 1397 01:01 ق.ظ
I'm really loving the theme/design of your site. Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
A number of my blog readers have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks
great in Chrome. Do you have any recommendations to help fix this problem?
xxx
پنجشنبه 18 مرداد 1397 08:48 ب.ظ
What's Happening i am new to this, I stumbled upon this I've discovered It absolutely
useful and it has helped me out loads. I'm hoping to give a contribution & aid other customers like its aided me.
Great job.
nha cai m88
سه شنبه 16 مرداد 1397 10:46 ق.ظ
If you are visiting another city and locate that there's a good show because city, you cannot
investigate different lenders for the box office, stand it a line and buying the tickets.

Cherry blossom tattoos represent something more important in several cultures.
Now you've taken that all-important starting point and they are looking over this
report about flash games and social media, you might
be within the unique and privideged position of being amongst a
group of pioneering entreprenuers who may have learned about it and therefore are taking affirmative action.
free chat rooms no registration
دوشنبه 15 مرداد 1397 08:28 ب.ظ
I am really enjoying the theme/design of your weblog.
Do you ever run into any web browser compatibility issues?
A number of my blog audience have complained about my blog not working correctly in Explorer
but looks great in Opera. Do you have any tips to help fix this problem?
công ty camera hải nam
دوشنبه 15 مرداد 1397 01:10 ق.ظ
This is a topic that is near to my heart... Thank you! Where are your contact details though?
free chat rooms no registration
یکشنبه 14 مرداد 1397 07:41 ب.ظ
Yes! Finally someone writes about online chat rooms.
ブランド激安市場
جمعه 12 مرداد 1397 04:42 ب.ظ
スーパーコピーブランド
弊社は 販売ルイヴィトン、シャネル(シャネル)、グッチ
(グッチ)、エルメス(エルメス)、D&G カバン、コーチ(COACH)のブランドバッグ、財布、
小物、腕時計、靴類などでございます。
弊社は「信用第一」をモットーにお客様にご満足頂けるよう、
発送前には厳しい検査を通じて製品の品質を保証してあげますとともに、
配送の費用も無料とし、品質による返送、交換、さらに返金までも実際
にさせていただきます。
また、従業員一同、親切、丁寧、迅速に対応
させて頂き、ご安心になってお買い物を楽しんでくださるよう精一杯力
を尽くしていくつもりです。
送料は無料です(日本全国)! ご注文を期待しています!
下記の連絡先までお問い合わせください。
是非ご覧ください!
Lenkradfernbedienung mit Autoradio Einbauset
پنجشنبه 11 مرداد 1397 12:48 ق.ظ
whoah this blog is magnificent i like reading your articles.
Stay up the good work! You already know, lots of people are hunting round for this information,
you could aid them greatly.
keonhacai.com
دوشنبه 8 مرداد 1397 08:32 ق.ظ
As a result of their work, Positive View's events have received coverage from the
3 major global television networks and have already been streamed for online viewing.
These guides permit you to practice when you are prepared and have the time for you to
do so. Instead of enjoying karaoke parties, you'll be able to always consider
the music and create your own song, by plugging it to your TV sets.
stereo system 2017
شنبه 30 تیر 1397 06:19 ب.ظ
you are in point of fact a excellent webmaster.

The web site loading pace is incredible. It sort of feels that you're doing any distinctive trick.
Furthermore, The contents are masterwork. you've performed a
fantastic job on this matter!
autoradio tipps (c) airklaus.de
شنبه 30 تیر 1397 02:48 ب.ظ
I must thank you for the efforts you've put in penning this blog.
I am hoping to see the same high-grade content from you
later on as well. In fact, your creative writing abilities has inspired
me to get my very own site now ;)
unique hoodies for men
شنبه 30 تیر 1397 01:26 ق.ظ
Hi there, yeah this article is genuinely good and I have learned lot of things from it about blogging.
thanks.
radio austauschen
سه شنبه 26 تیر 1397 09:21 ق.ظ
Hey are using Wordpress for your site platform?
I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
Any help would be greatly appreciated!
토토사이트
یکشنبه 24 تیر 1397 07:55 ب.ظ
A few sensible as well as expert individuals are generally proven to stone cold bluff
whenever coping; however this should not really decrease
one self. Ideally, payout percentages for online
casinos must be above 98 percent, and practically
virtually all of the ones are. It is currently offering a welcome
bonus of up to 500 without having deposit needed.
Tailored Shirt
یکشنبه 24 تیر 1397 12:55 ق.ظ
Hi, I do believe this is a great web site. I stumbledupon it ;
) I'm going to come back once again since I saved as a favorite it.

Money and freedom is the greatest way to change,
may you be rich and continue to help others.
http://Chicagorehab.net/userinfo.php?uid=15030347
شنبه 23 تیر 1397 11:24 ب.ظ
replica oakleys http://Chicagorehab.net/userinfo.php?uid=15030347 a aaaaa 34205
pogo casino slots
شنبه 23 تیر 1397 09:53 ب.ظ
casino g
casinos online
casino online usa
play casino games online
разнорабочие
شنبه 23 تیر 1397 02:50 ب.ظ
Having read this I thought it was rather enlightening.

I appreciate you spending some time and energy to put this information together.

I once again find myself spending a lot of time both reading and commenting.
But so what, it was still worth it!
play casinos
شنبه 23 تیر 1397 07:28 ق.ظ
casino games roulette
casino games list
best us casinos online
casino online free
ww88
شنبه 23 تیر 1397 12:55 ق.ظ
If you might be travelling to another city and discover that there's a good show in that city, you
can't look at different companies for that box office, stand in a line and get
the tickets. Warrior bands moved south and east for the rich pickings with the
peoples whom that they had traded with. With the amount of el cheapo acoustic guitars being churned out nowadays you will probably need somebody you trust that may help you choose a guitar.
http://jjolmyunga.com/
جمعه 22 تیر 1397 01:30 ب.ظ
Você pretende que as cartas de tarot lhe digam que fazer.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo