تبلیغات
حرفه و فن - کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

کار ترموستات و کار ضدیخ در موتور چیست جواب تحقیق کنید :حرفه و فن سال سوم

نویسنده :مزگان احمدی
تاریخ:جمعه 6 آبان 1390-09:38 ب.ظ

1– کار ترموستات در موتور چیست؟

ترموستات یک حسگر حرارتی است که تا زمانی که دمای آب به حدود 70 درجه نرسیده باشد دریچه را باز نمی کند و آب جریان پیدا نخواهد کرد. این برای زمانی است که خودرو سرد است .

2- کار ضد یخ چیست؟ ضد یخ نقطه ی انجماد آب را از صفر درجه به عددی پایین تر از 15- درجه سانتی گراد تغییر می دهد. تا در زمستان آب در صفر درجه یخ نزند. ضدیخ علاه بر این ضد جوش و ضد زنگ نیز می باشد.

3- چرا نباید رادیاتور را از مخلوط آب و ضدیخ به طور کامل پر کرد؟ برای اینکه زمانی آب داغ می شود جنبش مولکولی آب بیشتر شده و باعث افزایش حجم آب می شود.

 
دلیل اصلی تولید آن انتقال حرارت بوده است – در زمانهای گذشته برای انتقال حرارت تنها از آب استفاده می کردند اما بعدها به دلیل یخ زدن آب موتور در زمستان ، به آن (متانول) اضافه کردند اما متانول نیز باعث کاهش نقطه جوش در تابستان می شد .
در نهایت (گلایکول) مورد استفاده قرار گرفت و نام ضد یخ برای آن انتخاب شد . ضد یخ علاوه برای انتقال حرارت یک مایع محافظت کننده در برابر نقطه انجماد و نقطه جوش است که باعث کاهش نقطه انجماد به 37- درجه افزایش نقطه جوش به 136 درجه می گردد .
معمولاً 95 درصد مواد ضد یخ (متو اتیلن گلایکول) (MEG) است که نقطه انجماد آب و جوش آن را افزایش داده و برای جلوگیری از خورندگی قطعات فلزی توسط آب ، از فسفات استفاده می شود همچنین مواد فلوئورسنت که باعث رنگی شدن آن می شود.

روشن كردن خودرو در هواى سرد یكى از مشكلات كسانى است كه در مناطق سردسیر مانند آلاسكا زندگى مى كنند.3 دلیل براى اینكه چرا خودروها در زمستان به سختى روشن مى شوند وجود دارد:
دلیل اول: بنزین, مانند هر مایع دیگرى وقتى سرد است تبخیرش نیز كمترمى شود.احتمالا تجربه كرده اید كه اگر مقدارى اب را در مكانى گرم بریزید نسبت به حالتى كه اب را بر روى مكانى سرد بریزید سریعتر تبخیر مى شود.وقتى بنزین سرد مى شود تبخیرش نیز به آهستگى روى مى دهد. بنابراین به سختى مى سوزد.(بنزین مى بایست تبخیر شود تا بسوزد).بعضى وقتها مى بینید وقتى كه هوا سرد است مردم "اتر" را در موتور خودرو مى ریزند تا به بهتر روشن شدن موتور كمك كند.چون اتر بهتر از بنزین در هواى سرد تبخیر مى شود.
دلیل دوم: روغن در هواى سرد غلیظ تر مى شود.شما مى دانید كه اگر مثلا عسل را در یخچال قرار دهید ضخیم و غلیظ تراز حالتى مى شود كه در هواى داغ یا معمولى است.روغن نیز همین طور است.زمانى كه شما سعى مى كنید موتور سرد را روشن كنید.روغن غلیظ كار را براى حركت موتور سخت مى كند.در مناطق سردسیر مى بایست از روغن هاى تركیبى در موتور خود استفاده شود.زیرا این نوع روغن ها در دماهاى پایین نیز به صورت مایع باقى مى مانند.
دلیل سوم: همچنین باترى ها نیز در هواى سرد مشكل پیدا مى كنند.یك باترى پر از مواد شیمیایى است كه الكترونها را تولید مى كنند.(قسمت "باترى چگونه كار مى كند" را براى اطلاعات بیشتر بخوانید).واكنشهاى شیمیایى داخل باترى زمانى كه باترى سرد است خیلى آهسته تر انجام مى شود و سرعت این واكنش ها كم مى شود كه در نتیجه آن الكترونهاى كمترى نیز تولید مى شود.بنابراین استارت نیز انرژى كمترى دریافت مى كند كه باعث مى شود موتور به كندى به راه بیفتد.
تمام سه دلیل فوق مى تواند در دیر روشن شدن یا سخت روشن شدن موتور در هواى سرد تاثیر داشته باشد.بنابراین مردم خودروهاى خود را درگاراژهاى گرم نگه دارى مى كنند و یا از بخارى براى گرم نگه داشتن استفاده مى كنند.

مى دانید كه موتور شما دارای پیستون است و پیستون نیز در داخل سیلندر بالا و پایین مى رود:
زمانى كه پیستون از بالا به پایین در سیلندر حركت مى كندمقدار معینی از هوا را مى مكد.مقدار هوایى كه مكیده مى شود به مقدار فضاى بالاى پیستون و نیز مقدار جابه جایى پیستون از بالا به پایین بستگى دارد.
اگر قطر پیستون 4 اینچ(10.16 سانتی متر) باشد و میزان جابه جایى پیستون در سیلندر نیز 4 اینچ باشد در نتیجه این پیستون در موتور میتواند بمكد:
حجم سیلندر=ارتفاع*3.14*{2^(شعاع)}
cm^3) ) 823.3 =10.16*3.14*{2^(5.08)}
اگر موتور شما 4 سیلندر باشد در نتیجه :4*823.3=3292.1 cm^3 ا 3.292 لیتر حجم دارد.
كارخانه جات خودرو سازى رقم فوق را گرد مى كنند و مى گویند كه موتور شما 3.3 لیتر حجم دارد كه بدین معنى است كه این موتور خاص 3.3 لیتر حجم دارد.
اگر میل لنگ متصل به این موتور را دو دور بچرخانید 4 پیستون مجموعا 3.3 لیتر هوا و سوخت را استنشاق مى كنند.
خوب, چرا باید این حجم را بدانیم؟ و چرا پشت خیلى از خودروها برچسبى شامل حجم موتور زده شده است؟حجم یك موتور مى تواند بیشترین قدرتى كه موتور تولید مى كند را برآورد كند.میدانیم كه بنزین با هم مخلوط مى شود ودر موتور مشتعل مى شود.این اشتعال زمانى بخوبى رخ میدهد كه احتراق سالمى روى دهد و احتراق كامل و بدون نقص زمانى رخ مى دهد كه درصد كمى بنزین با هوا مخلوط شود.اگر مقدار زیادى بنزین با مقدار كمى هوا مخلوط شود احتراق ناقص روى میدهد. ویا روی نمیدهد(به علت كمبود اكسیژن).
نسبت مقدار هوا به بنزین 15 به 1 است یعنی 15 واحد هوا با 1 واحد بنزین مخلوط مى شود.حجم موتور بیشترین مقدار سوختى كه موتور مصرف مى كند را اطلاع مى دهد واین نیز مى تواند كنترل كند بیشترین قدرتی را كه موتور تولید مى كند. البته ممكن است یك موتور 10 لیترى كه كارایى بدى دارد و نیز یك موتور 1 لیترى كه كارایى خوبى دارد هر دو داراى یك اسب بخار یكسان باشند.اگرچه كه موتور 10 لیترى 10 برابر موتور 1 لیترى حجم دارد.طبق یك قانون عمومى یك موتور 10 لیترى باید 10 برابر نیروى بیشتر نسبت به موتور 1 لیترى تولید كند.اگر سایر شرایط بدون تغییر بمانند. .
 
نگارش در تاریخ شنبه نوزدهم دی 1388 توسط دبیر حرفه و فن
تاریخچه موتورهای احتراق داخلی ، به سال 1876 باز می گردد ، كه «نیكولاس اتو» (1891 – 1832 ) اوین موتور جرقه ای را ساخت . این موتور در ابتدا بنابر سیكل ویژه ای كار می كرد و با بازدهی حداكثر برابر با 11% ، دارای وزن زیادی بود . اتو با ارائه سیكل عملكرد 4 زمانه ، بازده را به 14% افزایش ، و در كنار كاهش حجم موتور ، وزن آن را نیز به كمتر از یک سومحالت قبل كاهش داد . در سال 1884 ، امتیاز ثبت شده یك شخص فرانسوی به نام «آلفونس بیودی روشاس» (1893-1815) مربوط به سال 1862 منتشر شد ، كه معلوم ساخت او قبل از اتو ، اصول سیكل 4 زمانه را شرح داده است . البته چون روشاس نتوانسته بود ایده های خود را عملی سازد ، در نتیجه امروزه اتو به عنوان مخترع موتور شناخته می شود .
از آن پس اشخاص بسیاری در اواخرقرن نوزدهمدستبهابداع موتورهای دیگری دست زدند ، و جملگی به این نتیجه رسیدند كه «نسبت تراكم» تاثیر مستقیمی بر روی بازده موتور دارد ، ولی به دلیل مشكل «كوبش» ، مقدار آن به كمتر از 4 محدود شده بود . در دهه 1880 ، با توسعه كاربراتور و سیستم جرقه ، سرعت موتورها افزایش یافت ، و امكان استفاده از موتور در اتومبیلها فراهم شد . در سال 1892 ، یك مهندس آلمانی به نام «رودلف دیزل» (1913 – 1858) ، نوع جدیدی از موتور را به ثبت رساند . در طرح وی ، در مرحله تراكم، تنها هوا متراكم ، و در انتهای این مرحله سوخت مایع به داخل هوای داغ پاشیده می شد . از آنجایی كه در این طرح ، هوا دچار كوبش نمی شود ، لذا وی توانست تراكم را بالا ببرد ، و بازده موتو را دو برابر كند . یكی از دیگر طرحهای موتور ، موتور دورانی است ، كه اولین آنها توسط «فلیكس وانكل» ، در سال 1957 به نتایج رضایتبخشی رسید .
سوختها نیز تاثیر فراوانی در توسعه موتورها داشته اند . اولین موتورها با سوختن گار ، توان مكانیكی تولید می كردند . بنزین در اواخر قرن نوزدهم ، برای استفاده از كاربراتورها مورد استفاده قرار گرفت . بنزینهای اولیه كاملاً فرار بودند و در نتیجه ، امكان افزایش نسبت تراكم به بیش از 4 نبود ، ولی در عوض راه اندازی موتور (استارت زدن) راحت بود . «ویلیام برتون» (1954 – 1865) توانست با «گراكینگ حرارتی» نفتهای سنگین ، بنزینی تولید كند تا بتوان به تقاضاهای روز افزون بنزین پاسخ داد . البته به دلیل بالا بودن نقطه جوش ، استارت حالت سرد موتور مشكلتر بود ، كه این مشكل نیز با اخترع «استارتر برقی» در سال 1912 حل شد . تاثیر ضد كوبش «تترااتیل سرب» ، در سال 1923 ، توسط شركت «جنرال موتورز» كشف شد و در دهه 1930، استفاده از كاتالیزو فعال به جای كراكینگ حرارتی ، باعث تولید بنزینهای دارای كیفیت بالا شد .


icon7 فنر بندی؛ اصلی‌ترین جزء سیستم تعلیق

علاوه بر این ، یک خودرو باید در مقابل تغییر مقدار بار وارده و تغییر نقطه ثقل، انعطاف پذیر بوده و توانایی مواجهه با آنها را داشته باشد. سیستم تعلیق علاوه بر دفع ضربات و جلوگیری از انحراف و چپ شدن خودرو تواناییهای دیگری نظیر ؛ نگهداری میزان تنظیم چرخها در حالت صحیح، نگهداشتن ارتفاع خودرو در میزان ثابت ، پشتیبانی از وزن خودرو و تنظیم نحوه پخش آن ، نگهداشتن تایرها در تماس با جاده و ... را نیز داراست .
یک سیستم تعلیق دارای اجزاء بسیاری است، اما اصلی‌ترین اجزای آن فنر و کمک فنر می‌باشند:
فنر: قسمتی از سیستم تعلیق می‌باشد که وزن خودرو را پشتیبانی کرده ، ارتفاع خودرو را در حد استانداردش ثابت نگه داشته و ضربات جاده را نیز دفع می‌کند . فنرها که اغلب میله‌ها یا حلقه‌های فولادی انعطاف‌پذیری هستند، به شاسی و اتاق خودرو اجازه می‌دهند تا بدون اخلال در حرکت خودرو، دست‌اندازها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد .
کمک فنر: در صورتی که خودرویی تنها مجهز به فنر باشد، زمانی که باری اضافه روی فنرها اعمال شود یا وسیله نقلیه با یک دست‌انداز روبرو شود، فنر با جمع شدن آن را جذب می‌کند، اما زمانی که یک فنر جمع می‌شود، مقداری انرژی در خود ذخیره می‌کند که برای تخلیه این انرژی، فنر باز شده و انرژی وارده را به شکلی غیر قابل کنترل رها می‌سازد و از آنجائی که فیزیک یک فنر با نوسان و ارتعاش آمیخته است پس از باز شدن دوباره جمع شده و سپس دوباره باز می‌شود و این حرکت تا زمان تخلیه کامل انرژی ادامه می‌یابد، البته هر بار با فرکانسی کمتر از بار قبل. این سیکل باعث جدا شدن چرخ از سطح جاده، خارج کردن کنترل خودرو از دست راننده و از بین بردن نرمی و راحتی سواری و ایجاد حالتی مشابه قایق سواری، می‌شود. آنچه این مشکل را حل می‌کند چیزی نیست جز کمک فنر؛ کمک فنری که در شرایط مناسب قرار داشته باشد به سیستم تعلیق اجازه می‌دهد تا نوسان به وجود آمده را به یک یا دو سیکل تقلیل داده، حرکت بیش از حد را تعدیل کرده و وزن وارد بر چرخها را در حالت تعادل و چسبیده به جاده قرار دهد. با کنترل فنر و حرکات سیستم تعلیق، اجزاء دیگر سیستم نظیر Tie Rod ها نیز در وضعیت درست خود فعالیت خواهند کرد و همین امر تنظیم چرخها را نیز به صورت ثابت در حالت صحیح خود، نگه می‌دارد.

کیسه هوا در خودروها

اگر خودرو دارای کیسه هوا (AIR Bag) سوار می‌شوید خواندن این مقاله می‌تواند مانع از بروز جراحت جدی و حتی مرگ برای خود و کودکانتان شود. طی سالیان طولانی کمربندهای ایمنی تنها وسیله مهارکننده کنش‌پذیر در خودروها بوده‌اند. در عین حال در این مدت بحثهای زیادی در مورد ایمنی آنها بخصوص در مورد کودکان مطرح شده است، ولی به مرور زمان در اکثر کشورها کمربندهای ایمنی شامل مقررات اجباری شده‌اند.

آمار و ارقام نشان می‌دهد که استفاده از کمربندهای ایمنی جان هزاران نفر را در تصادفات نجات داده است. کیسه‌های هوا طی سالیان طولانی در حال توسعه بوده‌اند. ایده استفاده از یک بالش نرم در برابر برخورد، بسیار جذاب بوده و اولین ثبت اختراع در مورد یک وسیله قابل انبساط برای فرود آمدن در آن در هنگام تصادف برای هواپیماها طی جنگ جهانی دوم انجام شده است! در دهه ۸۰ اولین کیسه هوای تجاری شده در خودروها ظاهر شد.

از سال ۱۹۹۸، وجود کیسه های هوا در هر دو سمت راننده و سرنشین جلو در آمریکا الزامی شده است(کامیونت های سبک نیز از سال ۱۹۹۹ تحت این قانون در آمدند). تاکنون آمار نشان داده که کیسه‌های هوا ریسک مرگ را در تصادفات روبرو حدود ۳۰ درصد کاهش داده است. استفاده از کیسه‌های هوای نصب شده در صندلی و درها جدیدتر است ، اگرچه آنها به گستردگی کیسه‌های هوای نصب شده در فرمان و داشبورد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که طی سالیان آتی تعداد کیسه‌های هوای خودروها از دو به شش تا هفت خواهد رسید. کیسه‌های هوا هم مانند کمربند ایمنی در سالهای اولیه، موضوع تحقیقات و آزمونهای جدی دولتی و صنعتی هستند. در این مقاله به دانش پشت کیسه‌های هوا و اینکه آنها چگونه کار می‌کنند، مشکلات آنها چیست و تکنولوژی آنها به چه سمتی پیش می‌رود خواهیم پرداخت.


سوالات با جواب 1- آشنایی با خودرو.

واحد پنجم :1-  آشنایی با خودرو

2- تعمیر و نگهداری شیر آلات منزل

1- یک خود روی سواری از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ موتود ، دستگاه انتقال قدرت ، سیستم برق رسانی ، سیستم هدایت و فرمان ،چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی و سیستم تعلیق

2- عامل حرکت خودروها چیست ؟ موتور

3- استفاده از کدام وسایل ایمنی در موقع رانندگی لازم است ؟ کپسول آتش نشانی-كمربندایمنی-آینه ها-فرمان-كیسه های ایمنی-برف پاك كن

4- چرا مهارت رانندگی لازم و ضروریست ؟ در جهان پرتحرک امروز ، خودرودر زندگی بشر جایگاه ویژه ای دارد. به طوریکه مهارت رانندگی برای عموم ، مهارتی ضروری است .

5- خودرو را تعریف کیند ؟ خودرو مجموعه ای از قطعات مختلف است که در ارتباط با یکدیگر به طور هماهنگ کار می کنند .

6- کاراصلی موتور چیست ؟ تولید قدرت در موتور است کار موتور تبدیل انرژی شیمیایی وحرارتی بیزین به انرژی حرارتی و سپس انرژی مکانیکی است که باعث حرکت خودرو می شود.

7- قسمت های اصلی یک خودرو را نام ببرید ؟ موتور، دستگاه انتقال قدرت ، فنربندی و تعلیق ، برق ، هدایت وفرمان ، چرخ و ترمز ، بدنه و شاسی

8- وظیفه ی دستگاه انتقال قدرت چیست ؟ این مجموعه  وظیفه دارد قدرت تولیدی موتوررا به چرخ ها منتقل کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Generic cialis
پنجشنبه 2 فروردین 1397 10:03 ق.ظ

You actually suggested that exceptionally well.
generic for cialis cuanto cuesta cialis yaho cialis per paypa female cialis no prescription enter site very cheap cialis we like it safe cheap cialis prices for cialis 50mg get cheap cialis achat cialis en europe estudios de cialis genricos
Generic cialis
پنجشنبه 2 فروردین 1397 08:29 ق.ظ

Nicely put. Thank you!
we choice cialis pfizer india cialis 5 mg para diabeticos cialis 5 mg fast cialis online cialis 20mg preis cf does cialis cause gout tesco price cialis precios cialis peru buy cialis online nz 200 cialis coupon
Online cialis
پنجشنبه 2 فروردین 1397 07:56 ق.ظ

Thanks a lot. I value it.
tadalafil 10 mg achat cialis en suisse estudios de cialis genricos buying cialis overnight cialis 20 mg effectiveness cialis lowest price cialis 5 mg para diabeticos we choice cialis pfizer india cialis dosage recommendations does cialis cause gout
Cialis prices
پنجشنبه 2 فروردین 1397 07:36 ق.ظ

Really many of good knowledge.
tadalafil 5mg we like it cialis soft gel cialis taglich prix de cialis cialis uk cialis 10mg prix pharmaci cialis prices cialis reviews cialis 20 mg best price tadalafil tablets
Cialis canada
پنجشنبه 2 فروردین 1397 06:28 ق.ظ

Cheers! Awesome information.
cialis y deporte cialis 5 mg para diabeticos only now cialis for sale in us cialis kaufen bankberweisung cialis tadalafil generic cialis at the pharmacy cialis prezzo in linea basso acheter du cialis a geneve we recommend cialis best buy cialis canada on line
Cialis prices
پنجشنبه 2 فروردین 1397 06:28 ق.ظ

You made your point.
tadalafil canadian drugs generic cialis side effects for cialis prix cialis once a da cialis per paypa how does cialis work link for you cialis price are there generic cialis buy cialis online nz buying cialis in colombia
Cialis generic
دوشنبه 28 اسفند 1396 03:03 ب.ظ

Truly quite a lot of very good information!
ou acheter du cialis pas cher generic low dose cialis cialis price thailand pastillas cialis y alcoho cialis daily reviews miglior cialis generico brand cialis generic cialis lowest price cialis kaufen wo cialis e hiv
Cialis generic
دوشنبه 28 اسفند 1396 03:02 ب.ظ

You actually expressed this superbly.
the best choice cialis woman order cialis from india interactions for cialis cialis generico lilly safe site to buy cialis online cialis for sale buy brand cialis cheap cialis y deporte cialis rezeptfrei sterreich when will generic cialis be available
jocuri cu mario
جمعه 11 اسفند 1396 12:10 ق.ظ
من هر بار نیم ساعت برای خواندن مقالات این وب سایت یا بررسی روزانه آن را صرف کردم
همراه با یک لیوان قهوه.
erect on demand free download
سه شنبه 8 اسفند 1396 08:30 ق.ظ
The ingredients utilized for the cocktail are
all organic.
a personal touch
سه شنبه 8 اسفند 1396 07:30 ق.ظ
Hi it's me, I am also visiting this web page regularly, this web page is
actually nice and the viewers are actually sharing nice thoughts.
windows 7 news gadgets download
یکشنبه 6 اسفند 1396 11:41 ب.ظ
Many believe that thee creation of technology to the
selection process would completely elminate any humaan error.
They're Easy To Use While spy gadgets might seem
advance and tough to use, they've become muuch more easy to use within the years.
While soke oof these are good for saving a certain amount of time, and having information ready on my small desktop rather than the need
to make use oof an internet window to navigate andd locate that information, it does not necessarily need to be useful though, there
are tons such as the HAL 9000 gadget, that's just a button you push,
and plays quotes from your 2001 film.
Mercedes Autoradio Einbauset
یکشنبه 6 اسفند 1396 04:39 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
I'll definitely return.
como tratar a candidiase com fluconazol
یکشنبه 6 اسفند 1396 04:07 ب.ظ
Alguns notável fotos . Impressionante cores .
remove the old stereo system
یکشنبه 6 اسفند 1396 01:55 ب.ظ
There is certainly a great deal to learn about this subject.
I like all the points you have made.
install stereo
یکشنبه 6 اسفند 1396 01:16 ب.ظ
We are a group of volunteers and starting a new scheme in our
community. Your web site offered us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our entire community will be thankful
to you.
diabetes pode comer batata doce
شنبه 5 اسفند 1396 03:55 ب.ظ
1. Pantogar faz cabelo evoluir mais rápido?
hungry shark evolution hack
جمعه 4 اسفند 1396 06:34 ب.ظ
اطلاعات بسیار خوب خوشبختانه من به طور تصادفی در وبلاگ شما سر و کار دارم (stumbleupon).

من برای بعضی موارد بعنوان مورد علاقه ذخیره کردم
high end quality
جمعه 4 اسفند 1396 03:50 ق.ظ
Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to
say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
After all I'll be subscribing to your feed and I hope you write again soon!
car-hifi-radio-adapter.eu
پنجشنبه 3 اسفند 1396 07:16 ب.ظ
For most recent information you have to pay a quick visit world-wide-web and
on web I found this web site as a most excellent site for latest updates.
satisfying aspect
پنجشنبه 3 اسفند 1396 02:03 ب.ظ
Your means of telling all in this post is actually pleasant,
all be capable of without difficulty understand it, Thanks a lot.
shopping is something
پنجشنبه 3 اسفند 1396 12:39 ب.ظ
I have read several just right stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you put to make any such great
informative website.
Audi Lautsprecher hintere Türen
پنجشنبه 3 اسفند 1396 10:21 ق.ظ
If you wish for to take much from this piece of writing then you
have to apply these strategies to your won weblog.
budtrader
دوشنبه 30 بهمن 1396 01:17 ق.ظ
به زودی این وب سایت در بین تمام بازدیدکنندگان وبلاگنویسی و سایت ساز مشهور خواهد بود، به دلیل آن بسیار خوب است
پست ها
Auto Lautsprecher Audi
یکشنبه 29 بهمن 1396 06:34 ب.ظ
hey there and thank you for your info – I have certainly picked up something new from right here.

I did however expertise several technical issues
using this website, since I experienced to reload the web
site many times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering if your web host is OK?
Not that I am complaining, but slow loading instances times will
often affect your placement in google and could damage your high quality score if ads
and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective intriguing content.
Ensure that you update this again very soon.
http://www.autoradio-adapter.eu/
یکشنبه 29 بهمن 1396 11:08 ق.ظ
Thanks for ones marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you may be a great author.I will be sure to bookmark your
blog and will often come back later on. I want to
encourage you to continue your great writing, have a nice weekend!
GPS car navigation
یکشنبه 29 بهمن 1396 07:48 ق.ظ
Link exchange is nothing else however it is only placing the other
person's web site link on your page at proper place and other person will also
do same in favor of you.
Radioeinbauset
یکشنبه 29 بهمن 1396 12:21 ق.ظ
Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and everything.
Nevertheless think about if you added some great graphics or
videos to give your posts more, "pop"! Your content is excellent
but with pics and videos, this site could certainly be one of the very best in its niche.

Good blog!
GPS car navigation
شنبه 28 بهمن 1396 08:16 ب.ظ
Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains.
If you know of any please share. Thanks!
Radioeinbau Set
جمعه 27 بهمن 1396 03:24 ب.ظ
It's awesome designed for me to have a site, which is valuable for my knowledge.
thanks admin
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo